Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet w służbie Władimira Putina

02 października 2017 | Świat | Rusłan Szoszyn

Przed wyborami prezydenckimi Kreml chce całkowicie kontrolować sieć. Moskwa obawia się kolorowej rewolucji.

W ubiegłym tygodniu Roskomnadzor, rosyjski urząd nadzorujący media elektroniczne, poinformował, że od 1 stycznia 2018 roku Facebook może zostać zablokowany na terenie Rosji. By uniknąć blokady, najpopularniejsza na świecie sieć społecznościowa będzie musiała przechowywać dane rosyjskich użytkowników na rosyjskich serwerach, całkowicie kontrolowanych przez Kreml.

Dotyczy to również Twittera, ale władze w Moskwie twierdzą, że serwis zobowiązał się „dostosować się do rosyjskiego prawa". Wcześniej Rosja zablokowała LinkedIn, popularny międzynarodowy portal pośredniczący w kontaktach zawodowo-biznesowych.

– Tu chodzi o bezpieczeństwo informacyjne Rosji. Ustawa „o danych personalnych" wyraźnie określa zasady funkcjonowania zagranicznych sieci społecznościowych na terenie naszego kraju. Prawie wszyscy się podporządkowali, tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament