Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGZ będzie zarabiać na modernizacji tanków

02 października 2017 | Ekonomia
Dziś nie jesteśmy potentatem w eksporcie broni
źródło: Rzeczpospolita
Dziś nie jesteśmy potentatem w eksporcie broni
Czołgi PT91 to dowód modernizacyjnych kompetencji PGZ.
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Rzeczpospolita
Czołgi PT91 to dowód modernizacyjnych kompetencji PGZ.

Polska Grupa Zbrojeniowa chce robić biznes, także za granicą, na unowocześnianiu poradzieckiego uzbrojenia. Jest o co walczyć. To globalny rynek wart nawet 10 mld dolarów rocznie.

zbigniew Lentowicz

Dla PGZ to sposób na wyjście z eksportowej zapaści. Firma skupiającą 65 kluczowych firm sektora obronnego, o przychodach przekraczających 5 mld zł rocznie, nie ujawnia wartości zagranicznej sprzedaży polskiej broni. Nieoficjalne szacunki mówią jednak, że nie przekracza on 100 mln dol. (za dostarczony sprzęt stricte wojskowy).

Na pomoc PGZ przyszło NATO. Polska będzie liderem natowskiego programu przywracania sprawności irackiej broni pancernej. Sojusz docenił kompetencje naszej zbrojeniówki, która od dawna stara się zarabiać na eksporcie usług. To więc nie przypadek, że polska firma będzie liderem programu wzmocnienia sił zbrojnych Iraku.

Zalety modernizacji

Od lat PGZ bez rozgłosu, wykorzystując własne technologie, i na zlecenie zagranicznych klientów modernizuje wojskowy sprzęt rosyjskiej konstrukcji, wprowadzając go w epokę cyfrową. – Odkąd świat zaczął się intensywniej zbroić, nawet mniej zamożne kraje sojuszu atlantyckiego, które nadal używają uzbrojenia rosyjskiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament