Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesność kosztuje

02 października 2017 | Życie Regionów
WCZD to niejedyny duży projekt w infrastrukturze służby zdrowia planowany w regionie
źródło: materiały prasowe
WCZD to niejedyny duży projekt w infrastrukturze służby zdrowia planowany w regionie

Miliony z Unii na inwestycje w ochronę zdrowia. Jacek Łakomy

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka to największa pewna inwestycja w regionalną infrastrukturę służby zdrowia, ale niejedyna, która będzie realizowana w najbliższym czasie. Tylko w Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014–2020 (WRPO 2014+) do podziału na ten cel jest 90 mln zł. Trwa właśnie ocena merytoryczna wniosków.

Największą inwestycją w infrastrukturę służby zdrowia w Wielkopolsce może być Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu. Pod warunkiem, że znajdą się pieniądze na finansowanie jego budowy. Potrzeba ok. miliarda złotych.

Szpitalny gigant

Poznań jest jedynym dużym ośrodkiem akademickim w kraju bez dużej, akademickiej inwestycji szpitalnej. Obecnie szpitale kliniczne poznańskiego Uniwersytetu Medycznego hospitalizują w trudnych warunkach ponad 180 tys. pacjentów i udzielają ponad 390 tys. porad ambulatoryjnych rocznie. Świata medycyny dotyka w nich co roku niemal 7 tys. studentów.

Rektor uczelni prof. Andrzej Tykarski powołał zespół roboczy ds. budowy zintegrowanego szpitala. W ciągu kilku miesięcy powstał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament