Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżet podaruje twórcom ponad 1 mld zł

02 października 2017 | Ekonomia
Ulga dla twórców może kosztować ponad 1 mld zł
źródło: Rzeczpospolita
Ulga dla twórców może kosztować ponad 1 mld zł

Dobra informacja dla artystów, grafików czy dziennikarzy. Resort finansów zgodził się, by do dochodów w wysokości 171 tys. zł rocznie płacili oni o połowę mniejszy podatek.

Od 1 stycznia 2018 r. dwukrotnie podniesiony zostanie limit dotyczący stosowania 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców – poinformowali w piątek na wspólnej konferencji Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, i Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Obecnie od dochodów do 85 528 zł rocznie mogą oni odliczyć 50 proc. kosztów uzyskania przychodów, dzięki czemu ich podatek wynosi efektywnie 9 proc. Od dochodu powyżej tego limitu muszą płacić już 32-proc. podatek. Po zmianach twórcy będą mogli stosować 50 proc. kosztów do poziomu 171 056 zł rocznych przychodów. Korzyści są więc znaczne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament