Nie każda firma szkoleniowa musi się starać o akredytację
Przedsiębiorcy kierujący zatrudnionych na szkolenie pytają organizatorów o akredytację. Od jej posiadania uzależniają skierowanie. Bez akredytacji nieodpłatne świadczenie (szkolenie na koszt zakładu) będzie stanowić dla pracownika przychód do opodatkowania - tłumaczą pracodawcy. Powołują się przy tym na takie właśnie stanowisko biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej z 26 lutego 2007 r. (DF z 28 lutego br.), zawarte w odpowiedzi napytanie DOBREJ FIRMY. Moim zdaniem nie jest to prawidłowy pogląd.
Certyfikat jakości od kuratoraAkredytacja jest rodzajem atestu potwierdzającego spełnianie przez firmy szkoleniowe określonych wymogów oraz wysoką jakość prowadzonego kształcenia. Nadaje ją w drodze decyzji administracyjnej kurator oświaty po ocenie działalności placówki przez specjalny zespół. Sprawdza on, czy ośrodek szkoleniowy: ¦zapewnia bazę wyposażoną w środki dydaktyczne, ¦zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, ¦opracowuje i udostępnia materiały metodyczno-dydaktyczne.
Wynika tak z art. 68b ust. 1 ustawy o systemie oświaty (tekst jedn. DzU z 2004 r., nr 256 ze zm.; dalej ustawa). Pracodawcy i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta