Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzecz o książkach

06 września 2008 | Rzecz o książkach | Rzeczpospolita

Magdalena Ślusarska - historyk kultury, UKSW

fikcja literacka

Isabel Allende „Inés, pani mej duszy”. (Muza SA) – wartkie w narracji, osadzone w XVI-wiecznych realiach polityczno-obyczajowych podboju Nowego Świata, dzieje Hiszpanki – postaci autentycznej – która wzięła udział w zdobywaniu Chile. Opowieść o odwadze, okrucieństwie, miłości i namiętności, żądzy władzy i marzeniach o budowie własnego królestwa. Nie tylko dla feministek.

Literatura faktu

„Śmierć Mickiewicza...” (Fundacja Akademia Humanistyczna i IBL PAN)– wydaje się, że o Mickiewiczu powiedziano już wszystko. Okazuje się, że nie. Autorzy zgromadzonych w tym tomie świetnych i szczęśliwie dalekich od elitarnej uczoności esejów odkrywają i odczytują go na nowo, zastanawiając się, czy dzisiaj Mickiewicz potrafi dać odpowiedź na dręczące nas pytania i duchowe rozterki, czy nadal jest elementem żywej pamięci narodu.

Andrzej Nowak - historyk, profesor UJ

fikcja literacka

Andrzej Bobkowski „Punkt równowagi” (Wydawnictwo Literackie) – zbiór opowiadań emigranta z Paryża i Gwatemali. Poetycki obraz „Uśmiechu z góry”, męski, conradowski „Punkt równowagi” czy „Coco de Oro” – to nie tylko arcydzieła stylu literackiego, ale także wyjątkowy portret stylu człowieka: dojrzałego.

Literatura faktu

„Pamięć i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8110

Spis treści

Przemysł w Polsce

Zamów abonament