Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Legalnie pobierane odciski Cyganów

06 września 2008 | Świat
Przeciwnicy zbierania odcisków palców od Romów prowadzili głośną kampanię protestacyjną (zdjęcie  z manifestacji w Rzymie  9 czerwca)
źródło: REUTERS
Przeciwnicy zbierania odcisków palców od Romów prowadzili głośną kampanię protestacyjną (zdjęcie z manifestacji w Rzymie 9 czerwca)

Mimo kampanii lewicy, w której włoskiemu rządowi zarzucano faszyzm, Komisja Europejska uznała, że dekret przewidujący pobieranie odcisków palców nikogo nie dyskryminuje

We Włoszech legalnie przebywa 160 tys. Romów, a nielegalnie około 100 tys. Wśród obcokrajowców, którzy stanowią 7 proc. populacji, ale popełniają 37 proc. przestępstw, we wszelkich policyjnych statystykach przewodzą obywatele Rumunii, choć wiadomo, że chodzi głównie o rumuńskich Cyganów.

Romowie, również z terenu byłej Jugosławii, Bułgarii, Słowacji i Węgier, nierzadko zmuszają własne dzieci do kradzieży, włamań i wysyłają na żebry. Bywa, że w tym celu przywożą do Włoch cudze dzieci jako własne. Często chodzi o kaleki (również osoby dorosłe), które wyciągając rękę po jałmużnę, mogą liczyć na hojniejsze datki. Żebraczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8110

Spis treści

Przemysł w Polsce

Zamów abonament