Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biblioteka na ekranie

06 września 2008 | Nauka | Grzegorz Sowula
Modelka i aktorka Lily Cole przekonuje, że najnowszy model czytnika Sony Reader zmieści więcej tytułów niż domowe półki z książkami
źródło: reporter
Modelka i aktorka Lily Cole przekonuje, że najnowszy model czytnika Sony Reader zmieści więcej tytułów niż domowe półki z książkami

Przed 1000 lat zwoje zostały wyparte przez kodeksy. 500 lat temu kodeksy zastąpiła książka drukowana. Czy nadszedł już czas książek elektronicznych?

Urządzenia pozwalające na lekturę elektronicznej wersji książki obecne są na rynku już od dobrych kilku lat. To przede wszystkim komputery, umożliwiające odczytanie popularnego formatu wordowskiego oraz PDF. Jednak notebooki wciąż są za ciężkie i niepraktyczne (krótko działająca bateria, po rozłożeniu ekranu urządzenie robi się niemal dwa razy większe).

Mają jeszcze jedną wadę, która wielu osobom przeszkadza w lekturze: strony tekstu przewijane są w górę i w dół, a nie przewracane jak w książce drukowanej.

Komputer jak paperback

Rozwiązaniem mogą być przenośne czytniki e-książek. Pierwsze pojawiły się na początku obecnego stulecia. Ale w przeciwieństwie do iPoda czy iPhone’a ich akceptacja postępuje wolniej. Zmieni się to, gdy czytniki umożliwią słuchanie muzyki i dostęp do filmów.

Na rynku obecnych jest już kilka modeli czytników: Sony Reader,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8110

Spis treści

Przemysł w Polsce

Zamów abonament