Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

06 września 2008 | Ekonomia | Rzeczpospolita

Ograniczone sankcje dla Mińska

USA zawiesiły na 180 dni zakaz współpracy firm amerykańskich z dwiema spółkami zależnymi Biełnaftachimu: Łakokraska i Połock Stiekłowołokno. Nadal zamrożone są aktywa tych firm w USA. Decyzję o zawieszeniu części sankcji podjęto po uwolnieniu przez władze w Mińsku kilku działaczy opozycji.

—z.l.

Petrolinvest traci na braku decyzji

Piątkowe WZA Petrolinvestu przerwano do 30 września. Nie podjęto uchwały w sprawie dwóch planowanych emisji akcji (łącznie 2,89 mln). Cenę emisyjną ustalono na 320 zł. Proponowane podwyższenie kapitału wiąże się z planami nabycia 48 proc. udziałów w kazachskiej spółce Occidental Resources oraz 50 proc. w Too Emba Jug Nieft. – Kazachowie nie przedstawili listy spółek, które mają objąć akcje w Petrolinveście. Nie mamy też zezwolenia z Ministerstwa Energetyki Kazachstanu na objęcie akcji w Emba Jug Nieft – tłumaczył Paweł Gricuk, szef Petrolinvestu. Wartość akcji spółki spadła w piątek o 9 proc.

—pb.pl, z.l.

Lokalizacja dla A4

Wojewoda małopolski wydał w piątek decyzję lokalizacyjną dla drugiego odcinka autostrady A4 Kraków – Tarnów, między Szarowem i Tarnowem w Małopolsce. Przybliża to rozpoczęcie budowy tego 51-kilometrowego fragmentu drogi, którego ukończenie planowane jest na 2011 r. Decyzja ustala...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8110

Spis treści

Przemysł w Polsce

Zamów abonament