Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gra tajnymi więzieniami

06 września 2008 | Kraj | Mariusz Kowalewski Piotr Nisztor Grażyna Zawadka Marek Cegliński
– Notatka mówi tylko o tym, że oficerowie CIA bywali w Starych Kiejkutach w ramach współpracy z naszym wywiadem, m.in. szkolili policjantów z Iraku – mówi “Rz” jeden z byłych ministrów rządu PiS.
autor zdjęcia: Jakub Dobrzyński
źródło: Fotorzepa
– Notatka mówi tylko o tym, że oficerowie CIA bywali w Starych Kiejkutach w ramach współpracy z naszym wywiadem, m.in. szkolili policjantów z Iraku – mówi “Rz” jeden z byłych ministrów rządu PiS.

Prawda czy nadmuchana sprawa, która ma postawić przed prokuratorem najważniejsze osoby w państwie?

Według mediów w 2006 r. doszło do spotkania, podczas którego omawiano dokument mający potwierdzać istnienie więzień CIA w Polsce. Byli na nim Zbigniew Ziobro, Janusz Kaczmarek oraz Zbigniew Wassermann, ówczesny minister koordynator ds. służb specjalnych oraz Zbigniew Nowek, stojący na czele Agencji Wywiadu. Notatka, którą według serwisu tvp. info miał stworzyć Zbigniew Siemiątkowski za rządów SLD potwierdzała, choć nie wprost, istnienie więzień CIA w Polsce.

– To nagłośniona medialnie historia, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością – sugeruje jeden z urzędników resortu sprawiedliwości. Podpowiada, że śledztwo w sprawie więzień CIA w Polsce może mieć polityczne tło. – Nagłośniono sprawę po to, by zaszkodzić PiS. Z prawnego punktu widzenia sugestie postawienia zarzutów Ziobrze czy Wassermannowi to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8110

Spis treści

Przemysł w Polsce

Zamów abonament