Po rozstaniu z pracownikiem zasiłki przejmuje ZUS
Podwładny, który odchodzi z firmy nie będąc zdolnym do pracy, nie pozostanie bez środków do życia, będzie dostawał chorobowe przez 182 lub 270 dni
– Pracownik jest na wypowiedzeniu, które kończy się w tym tygodniu. Przyniósł zwolnienie lekarskie na trzy tygodnie, zaczynając od bieżącego. My płacimy chorobowe tylko za ten tydzień. Czy za dwa kolejne zapłaci ZUS? Jeśli tak, to czy pracownik też otrzyma 80 proc. wynagrodzenia? Czy jest jakaś maksymalna długość zwolnienia lekarskiego, za które płaci ZUS w takiej sytuacji? – pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.
ZUS przejmuje obowiązek wypłaty świadczenia chorobowego, gdy ustaje stosunek pracy. I będzie go realizował przez pełny okres zasiłkowy, jeśli tylko niezdolność do pracy będzie nieprzerwana.
Ubezpieczonemu, który zachorował w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego i choruje nadal bez przerwy po ustaniu tego ubezpieczenia, po spełnieniu określonych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta