Ważne jest zawiadomienie doręczone osobiście
Wspólnik spółki z o.o. może być poinformowany o zwołaniu zgromadzenia wspólników także przez wręczenie mu do rąk własnych zaproszenia do uczestniczenia
Tak uznał Sąd Najwyższy w swoim wyroku, który kończy przegraną sprawę Zenona J. o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwały spółki z o.o. Europ Polska, dziś w likwidacji.
Doręczenie w asyście
O nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników, na którym uchwały te podjęto, Zenon J., mniejszościowy jej wspólnik, został zawiadomiony w ten sposób, że zaproszenie do udziału w nim zostało mu dręczone do rąk własnych w obecności dwóch funkcjonariuszy policji.
Wspólnik w zgromadzeniu nie uczestniczył. Twierdził, że uchwały na nim podjęte są nieważne, ponieważ nie został o nim prawidłowo zawiadomiony. Powoływał się na naruszenie art. 238 kodeksu spółek handlowych. Zapisano w nim, że zgromadzenie wspólników zwołuje się za pomocą listów poleconych lub przesyłek nadanych pocztą kurierską, wysłanych co najmniej dwa tygodnie przed terminem zgromadzenia wspólników. W myśl tego przepisu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta