Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeden sąd, dwie oceny

09 września 2013 | Prawo i praktyka | Piotr Kwaśny

Podatkowo-prawna kwalifikacja wydatków na próbki towarów oraz na dodatkowe materiały reklamowe sprawia problemy nie tylko firmom. Dowodem na to mogą być chociażby dwa sprzeczne wyroki WSA w Kielcach wydane w 2012 roku

Oba wyroki (I SA/Ke 136/12 i I SA/Ke 637/12) dotyczą podobnego stanu faktycznego, a mianowicie sytuacji, w której próbki towarów (w obu przypadkach m.in. płytek ceramicznych) wraz z urządzeniami ekspozycyjnymi (takimi jak ekspozytory czy stojaki) były wydawane dystrybutorom, którzy prowadzą sprzedaż takich artykułów. Zamiar przekazania tych towarów oraz urządzeń był jednoznaczny – zaprezentowanie oferty przedsiębiorcy potencjalnym klientom dystrybutorów. Akcję tę podjęto w celu zwiększania zainteresowania i oczywiście sprzedaży przekazywanych płytek ceramicznych przez klientów indywidualnych.

Biorąc pod uwagę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9634

Wydanie: 9634

Spis treści

Media planet

Zamów abonament