Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirtualny adres dobry na starcie

09 września 2013 | Dobra Firma | Grażyna Błaszczak
Pakiet Instant Office może obejmować dostęp do sal konferencyjnych, czy wyposażonej kuchni
źródło: materiały prasowe
Pakiet Instant Office może obejmować dostęp do sal konferencyjnych, czy wyposażonej kuchni

Siedzibę z obsługą sekretarską, w prestiżowym biurowcu, może mieć także mała firma. Czy warto?

– Wirtualne biuro to oferta dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą i nie poświęcają jej całej swojej uwagi, bo na przykład dodatkowo pracują na etacie. Taką opcję wybierają też małe firmy szukające sposobów na obniżenie kosztów utrzymania i obsługi biura. Dlatego usługi wynajmu wirtualnego biura zyskują na popularności – mówi Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki.

Także z doświadczeń doradców firmy Jones Lang LaSalle wynika, że wirtualne biura wybierają tzw. start-upy oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak również freelancerzy, którzy nie potrzebują dużej powierzchni biurowej, ale zależy im na profesjonalnym wizerunku. Dla nich głównym atutem biura serwisowanego jest bowiem możliwość umówienia spotkania z klientem w prestiżowej siedzibie, co potwierdza, że dana osoba jest wiarygodnym partnerem biznesowym.

Warianty Instant Office

Zuzanna Kowalczyk, młodszy konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych w Jones Lang LaSalle, mówi, że można wyróżnić kilka wariantów usługi Instant Office. Pierwszy z nich oznacza wynajem tzw. biura wirtualnego. Pakiet ten zawiera najczęściej możliwość zarejestrowania spółki pod danym adresem i daje numer telefonu. Może być rozszerzony o usługę obsługi recepcyjnej (odbieranie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9634

Wydanie: 9634

Spis treści

Media planet

Zamów abonament