Wirtualny adres dobry na starcie
Siedzibę z obsługą sekretarską, w prestiżowym biurowcu, może mieć także mała firma. Czy warto?
– Wirtualne biuro to oferta dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą i nie poświęcają jej całej swojej uwagi, bo na przykład dodatkowo pracują na etacie. Taką opcję wybierają też małe firmy szukające sposobów na obniżenie kosztów utrzymania i obsługi biura. Dlatego usługi wynajmu wirtualnego biura zyskują na popularności – mówi Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki.
Także z doświadczeń doradców firmy Jones Lang LaSalle wynika, że wirtualne biura wybierają tzw. start-upy oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak również freelancerzy, którzy nie potrzebują dużej powierzchni biurowej, ale zależy im na profesjonalnym wizerunku. Dla nich głównym atutem biura serwisowanego jest bowiem możliwość umówienia spotkania z klientem w prestiżowej siedzibie, co potwierdza, że dana osoba jest wiarygodnym partnerem biznesowym.
Warianty Instant Office
Zuzanna Kowalczyk, młodszy konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych w Jones Lang LaSalle, mówi, że można wyróżnić kilka wariantów usługi Instant Office. Pierwszy z nich oznacza wynajem tzw. biura wirtualnego. Pakiet ten zawiera najczęściej możliwość zarejestrowania spółki pod danym adresem i daje numer telefonu. Może być rozszerzony o usługę obsługi recepcyjnej (odbieranie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta