Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najemcy nie chcą wspólnych łazienek

09 września 2013 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Rzeczpospolita

Hitem na rynku wynajmu są trzypokojowe mieszkania z wnęką kuchenną i łazienką przy każdym pokoju.

Tak jest np. w Poznaniu i Gdańsku. Przerobione w ten sposób lokale cieszą się powodzeniem studentów oraz firm wynajmujących je dla kilku pracowników. Stawkę podbija właśnie łazienka na wyłączność. Aleksander Scheller z agencji Talarczyk i Scheller Nieruchomości w Poznaniu mówi, że wiele mieszkań zostało urządzonych pod kątem potrzeb studentów, a ich właściciele prowadzą profesjonalny wynajem.

– Hitem na tym rynku są trzy pokoje z wnęką kuchenną i łazienką przy każdym pokoju, położone w pobliżu uczelni. Za każdy pokój trzeba zapłacić 1000 zł miesięcznie – mówi Aleksander Scheller. – Na drugim biegunie znajdują się pokoje w domach jednorodzinnych na peryferiach miasta z dala od uczelni i komunikacji publicznej. Za taki pokój z dostępem do wspólnej łazienki i kuchni płaci się 300–350 zł miesięcznie.

Natomiast przeciętne dwupokojowe mieszkania na dużych poznańskich osiedlach Poznania – Wingradach, Piątkowie i Ratajach wynajmują się za 1200 zł miesięcznie plus koszty eksploatacji.

Czynsz plus media

W Warszawie najdroższe są mieszkania dające największy komfort dojazdów dzięki swojej lokalizacji, czyli blisko stacji metra i innych środków komunikacji oraz w bliskim sąsiedztwie uczelni.

– Jeżeli studenci dysponują mniejszym miesięcznym budżetem, warto, aby rozważyli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9634

Wydanie: 9634

Spis treści

Media planet

Zamów abonament