Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologie z gier trafiły do wojska

09 września 2013 | Dobra Firma | Dariusz Wolak
Zarząd The Farm 51, czyli   Robert Siejka (z lewej), prezes firmy, oraz wiceprezesi Wojciech Pazdur i Kamil Bilczyński,  nie ukrywają fascynacji technologiami wojskowymi
źródło: materiały prasowe
Zarząd The Farm 51, czyli Robert Siejka (z lewej), prezes firmy, oraz wiceprezesi Wojciech Pazdur i Kamil Bilczyński, nie ukrywają fascynacji technologiami wojskowymi

Gliwicki The Farm 51, który do tej pory zajmował się produkcją gier komputerowych, będzie tworzył symulatory pola walki dla polskiej armii.

Mimo że historia The Farm 51 zaczęła się już osiem lat temu, jak na razie gliwickie studio kojarzone jest bardziej z produkcją gier komputerowych na zlecenie większych firm, w tym zagranicznych, niż z własnych hitów. – Zaczynaliśmy dość typowo jak na branżę, w której działamy. Połączyła nas fascynacja grami komputerowymi. Z opowieści rodzinnych wiem, że już w przedszkolu twierdziłem, że będę zajmował się ich tworzeniem – mówi o początkach spółki Wojciech Pazdur, jej wiceprezes.

Trzon The Farm 51 tworzą od początku trzy osoby. Pazdur i drugi wiceprezes Kamil Bilczyński odpowiadają za technologię. Robert Siejka zajmuje się firmą od strony biznesowej. – Zakładając firmę, od razu chcieliśmy się zajmować produkcją dużych i kosztowanych gier. Szybko jednak okazało się, że nas na to nie stać i musieliśmy na jakiś czas zamrozić prace nad „NecroVisioN". Skupiliśmy się na projektach podwykonawczych. Pracowaliśmy m.in. przy „Wiedźminie". Równocześnie cały czas rozbudowaliśmy zespół i powiększaliśmy kompetencje – opowiada Pazdur.

Koło zamachowe

Boom na akcje producentów gier komputerowych w 2011–2012 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9634

Wydanie: 9634

Spis treści

Media planet

Zamów abonament