Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świetny wynik Nawalnego

09 września 2013 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Aleksiej Nawalny w lokalu wyborczym w towarzystwie rodziny
źródło: PAP/EPA
Aleksiej Nawalny w lokalu wyborczym w towarzystwie rodziny

Rosja | Elekcja mera Moskwy nie jest przełomem w systemie sprawowania władzy. Wydaje się jednak, że tak poprawnych wyborów jeszcze nie było.

Siergiej Sobianin pełniący obowiązki mera Moskwy z nadania Kremla nie miał wczoraj problemów z pokonaniem najbardziej znanego obecnie opozycjonisty rosyjskiego Aleksieja Nawalnego. Z pierwszych ocen tuż po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że uzyskał ponad połowę głosów (52–56 proc.), a Nawalny od 29 do 32 proc. – To porażający sukces Nawalnego – komentowało moskiewskie radio „Echo Moskwy", przypominając, że przed wyborami szacowano, że ma szansę na 13 do 20 proc. głosów. Sztab Nawalnego utrzymywał, że opozycjonista otrzymał ok. 35 proc. głosów.

– Należało się spodziewać zwycięstwa Sobianina. Dla Kremla jest to dowód, iż nie trzeba się bać opozycji, lecz umożliwić jej udział w prawidłowo przeprowadzonych wyborach, gdyż wtedy widać doskonale, jakie ma ona poparcie w społeczeństwie – tłumaczył „Rz" moskiewski politolog Aleksiej Muchin. W jego opinii niedziela wyborcza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9634

Wydanie: 9634

Spis treści

Media planet

Zamów abonament