Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakie są obowiązki związane ze sprowadzaniem produktów do Polski

25 września 2014 | Dobra Firma | Krzysztof Gładych

Nazwa towaru nie może wprowadzać klientów w błąd co do jego pochodzenia, jakości, ilości, przydatności, możliwości zastosowania czy naprawy. Jeśli jest dla konsumenta myląca, przedsiębiorca naraża się na ryzyko poniesienia odpowiedzialności z tytułu czynu nieuczciwej konkurencji.

Kwestia wprowadzania towarów do obrotu na terytorium państwa polskiego uregulowana została w ustawie z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (dalej s.d.g.). Zgodnie bowiem z jej art. 20 „przedsiębiorca wprowadzający towar do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest zobowiązany do zamieszczenia na towarze, jego opakowaniu, etykiecie, instrukcji lub do dostarczenia w inny, zwyczajowo przyjęty sposób, pisemnych informacji w języku polskim: określających firmę przedsiębiorcy i jego adres oraz umożliwiających identyfikację towaru".

Firmą przedsiębiorcy jest oczywiście jego nazwa, pod którą występuje on w obrocie gospodarczym. W przypadku gdy przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, firmą jest imię i nazwisko konkretnej osoby. W przypadku osoby prawnej firma, obok samej nazwy, zawierać powinna również oznaczenie formy prawnej, pod którą prowadzona jest działalność, np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Adres przedsiębiorcy powinien odpowiadać danym, które na mocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9950

Wydanie: 9950

Spis treści

Media planet

Zamów abonament