Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W roku wyborczym afer nie będzie

25 września 2014 | Kraj | Grażyna Zawadka

Kluczowe śledztwa utkną, bo elitarne wydziały zaleją sprawy o znieważenie policjanta lub wójta, który nadużył władzy.

Śledztwo dotyczące infoafery z zarzutami przyjęcia ok. 5 mln zł łapówki, wielka korupcja przy prywatyzacji STOEN i LOT czy sprawa fabryki gangu produkującej fałszywe pieniądze – te i inne śledztwa największego kalibru utkną, a prowadzącym je wydziałom przestępczości zorganizowanej (PZ) grozi zagłada – alarmują prokuratorzy.

Dlaczego? Bo te elitarne piony w prokuraturach apelacyjnych powołane do ścigania afer i zorganizowanej przestępczości zaleje drobnica.

– Będziemy musieli się zajmować sprawami wójta, który czegoś nie dopatrzył w papierach i przekroczył uprawnienia, czy pseudokibica, który na meczu czwartej ligi obraził policjanta. Zarzucenie nas takimi błahymi sprawami w praktyce oznacza likwidację wydziałów PZ jako jednostki zajmującej się najpoważniejszą przestępczością – mówi „Rz" wzburzony Andrzej Michalski z Prokuratury Apelacyjnej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9950

Wydanie: 9950

Spis treści

Media planet

Zamów abonament