Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W poszukiwaniu zysków

25 września 2014 | Moje Pieniądze
Większość funduszy mających w portfelach papiery niewielkich firm wykazuje dodatnie stopy zwrotu
źródło: Rzeczpospolita
Większość funduszy mających w portfelach papiery niewielkich firm wykazuje dodatnie stopy zwrotu

Analitycy radzą, by zainteresować się akcjami średnich spółek giełdowych.

kinga Żelazek

Zdaniem Marka Buczaka, dyrektora ds. rynków zagranicznych w Quercus TFI, wygląda na to, że inwestycje w polskie akcje wkrótce wrócą do łask inwestorów. Tym bardziej że obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej wydają się bardziej kwestią tygodni niż miesięcy.

– Z bardzo dużą ostrożnością należy podchodzić do inwestycji w drogie już walory największych spółek z WIG30, tzw. blue chips (m.in. z branży energetycznej), oraz w akcje spółek ukraińskich, z którymi wiąże się wiele rodzajów ryzyka wynikającego z nowej rzeczywistości na Ukrainie – uważa Marek Buczak.

– Bez wątpienia na rynek akcji pozytywnie będzie oddziaływać oczekiwana obniżka stóp procentowych, wypierając klientów banków z nisko oprocentowanych lokat w stronę aktywów o wyższym ryzyku, ale i wyższym oczekiwanym poziomie stóp zwrotu – zauważa dr Sławomir Sklinda, dyrektor Departamentu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi PKO TFI. Według niego ten pozytywny efekt będzie do pewnego stopnia amortyzowany niepewnością co do sytuacji politycznej za naszą wschodnią granicą.

Dobra kondycja średnich firm

– Polska gospodarka ucierpiała w wyniku wojny na Ukrainie. Znalazło to odzwierciedlenie w słabszych wskaźnikach makroekonomicznych. Na osłabienie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9950

Wydanie: 9950

Spis treści

Media planet

Zamów abonament