Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stanowiska rozdane

25 września 2014 | Kraj | Andrzej Stankiewicz

Platforma kończy personalną układankę. Sikorski nowym marszałkiem, Radziszewska wicemarszałkiem, a Cichocki koordynatorem specsłużb.

Zgodnie z przewidywaniami marszałkiem Sejmu został wczoraj Radosław Sikorski, do niedawna szef MSZ. Zastąpił Ewę Kopacz, która jest desygnowana na premiera.

W wystąpieniu Sikorski zakreślił priorytety swego przewodnictwa w Sejmie.

– Do końca tej kadencji powinniśmy solidarnie wesprzeć dwa priorytety, o których mówi prezydent Bronisław Komorowski: wzmocnienie polskiej rodziny i wzmocnienie polskiej obronności – mówił.

Był to wyraźny gest wobec prezydenta, z którym w ostatnich latach Sikorski często darł koty. Ale w ostatnich tygodniach, podczas tworzenia rządu Ewy Kopacz, Komorowski kilkakrotnie publicznie chwalił Sikorskiego i deklarował, że chce, by nadal był szefem MSZ.

Były szef resortu dyplomacji był jednym z najstabilniejszych elementów w rządach Donalda Tuska. Tylko on i Elżbieta Bieńkowska, szefowa resortu rozwoju regionalnego, przetrwali całe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9950

Wydanie: 9950

Spis treści

Media planet

Zamów abonament