Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Istotne jest to, czy obiekt stoi na fundamencie

03 października 2014 | Dobra Firma | Sławomir Stalmach

Nieruchomości. Jeżeli barak stoi na fundamencie, to jest budynkiem (ma trwały związek z gruntem), a jeżeli stoi na tymczasowym nasypie, to jest budowlą. Klasyfikacja obiektu, czy to budynek czy budowla, należy do obowiązków organu podatkowego.

Czego dotyczył spór

Prezydent miasta wymierzył spółce dodatkowy podatek od nieruchomości za to, że w deklaracjach nie ujęła ona budynku zlokalizowanego na swojej działce. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) nie uznało odwołania spółki i stwierdziło, że obiekt budowlany położony na działce jest budynkiem, a nie budowlą, jak twierdziła firma.

Według biegłego powołanego przez Kolegium, obiekt budowlany typu barak Skopie jest trwale związany z gruntem poprzez betonowe fundamenty, nie jest swobodnie usadowiony na twardym podłożu lub bezpośrednio na powierzchni działki, a odłączenie go od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament