Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

IP komputera i karta kredytowa zdecydują o opodatkowaniu VAT

03 października 2014 | Prawo i praktyka | Maciej Dybaś

ZAKUPY W SIECI. W przypadku świadczenia usług elektronicznych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami weryfikacja pochodzenia kontrahenta może odbywać się poprzez sprawdzenie adresu IP komputera oraz danych z karty, którą zrealizował płatność.

Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 22 kwietnia 2014 r. (IBPP4/443-22/14/PK).

W stanie faktycznym przedstawionym we wniosku o wydanie interpretacji wnioskodawca podał, że zajmuje się wytwarzaniem gier komputerowych. Gry te są następnie sprzedawane przez internet za pośrednictwem strony internetowej, z której mogą zostać pobrane bezpośrednio przez nabywcę po złożeniu zamówienia i uiszczeniu zapłaty. W trakcie składania zamówienia każdy użytkownik obowiązany jest do złożenia oświadczenia odnośnie do państwa swojego zamieszkania. Prawidłowość złożonej przez użytkownika deklaracji weryfikowana jest następnie poprzez sprawdzenie, czy numer IP komputera, z którego składane jest zamówienie, pochodzi z tego samego państwa, co podany przez użytkownika. Ponadto w przypadku zapłaty przez internet z wykorzystaniem karty płatniczej kontrolowana jest zgodność podanego przez użytkownika państwa pochodzenia z państwem banku, który wystawił kartę. W uzupełnieniu wniosku o interpretację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament