Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wizja przyszłości gminy zwiększy inwestycje

03 października 2014 | Ciekawa ekonomia

Studium uwarunkowań 
i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa planowany sposób zagospodarowania całego terenu gminy. Zapisy tego dokumentu stanowią swego rodzaju gwarancję powodzenia inwestycji w ziemię.

Prowadzenie racjonalnej polityki przestrzennej nie tylko poprawia zewnętrzny wygląd miast, ale może im przynieść także realne pieniądze. Dzięki racjonalnemu zarządzaniu gruntami położonymi na terenie miast lokalni włodarze mogą zachęcić przedstawicieli biznesu do inwestowania na swoim terenie, a przez to m.in. zwiększyć liczbę miejsc pracy i wpływy budżetowe z podatków. Do osiągnięcia takich celów ważne jest jednak, by polityka przestrzenna była długofalowa i nie zmieniała się co kilka lat wraz ze zmianą lokalnych władz.

Jaka przyszłość

Jednym z najważniejszych elementów racjonalnej polityki przestrzennej jest prawidłowe opracowanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Dokument ten określa w sposób ogólny planowany sposób zagospodarowania całego terenu gminy. Formułuje się w nim zasady polityki przestrzennej miasta, wsi, jednostki osadniczej oraz integruje dokumenty programowe i wizje związane z rozwojem gospodarczym i społecznym jednostki osadniczej. Studium zawiera informacje o położeniu obszarów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament