Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odsprzedaż ze zwolnieniem tylko dla pośredniczącego podmiotu

03 października 2014 | Prawo i praktyka | Adam Kacprzycki

ROZLICZENIA. Odpłatne zbycie przez finalnego nabywcę wyrobów gazowych zwolnionych z akcyzy jest ich użyciem do celów innych niż opałowe.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 25 czerwca 2014 r. (IBPP4/443-124/14/BP).

Z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej wystąpiła szkoła podstawowa – finalny nabywca gazowy, która dla celów prowadzonej działalności nabywa od pośredniczącego podmiotu gazowego gaz ziemny, korzystając ze zwolnienia od podatku akcyzowego w tym zakresie jako podmiot systemu oświaty.

Dodatkowo szkoła zawarła ze spółdzielnią socjalną umowę najmu dotyczącą części powierzchni użytkowej budynku szkoły w celu prowadzenia przez spółdzielnię stołówki szkolnej dla uczniów. Spółdzielnia poinformowała szkołę, że na terenie wynajmowanej powierzchni będzie prowadzić działalność pożytku publicznego. Jednocześnie strony najmu ustaliły, że spółdzielnia będzie płacić szkole należności z tytułu zużycia przez spółdzielnię gazu ziemnego na podstawie zamontowanego w wynajmowanych pomieszczeniach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament