Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podział szerokopasmowego tortu

03 października 2014 | Ciekawa ekonomia
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Zagospodarowanie środków w ramach programu operacyjnego 
„Polska cyfrowa" na lata 2014–2020 jest szczególnie istotne, 
bo są to ostatnie pieniądze w takiej skali – pisze była prezes UKE.

anna streżyńska

 

W ostatnich dniach minister administracji i cyfryzacji udostępnił Radzie ds. Cyfryzacji strategiczny dokument, na który od dłuższego czasu czekał rynek, poświęcony efektywnemu zagospodarowaniu widma w paśmie 800 MHz.

Dokument ten wkrótce będzie udostępniony do szerokich konsultacji, ale już dziś w ramach pierwszych komentarzy należy pochwalić, że nareszcie osadzono prace nad zagospodarowaniem 800 MHz w szerszych ramach Europejskiej Agendy Cyfrowej, Narodowego Planu Szerokopasmowego i Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pasmo 800 MHz ma się stać jednym ze środków realizacji cyfrowych celów państwa, a nie jak dotąd jedynie środkiem na uzupełnienie państwowego budżetu.

Szybko nadrabiamy zaległości

Nie uprzedzając oficjalnych konsultacji i nie zdradzając opisanych w dokumencie propozycji, warto spojrzeć na rozdziały wstępne opisujące bieżący stan rynku internetowego, ponieważ to z zawartej w nich oceny rodzą się zupełnie nowe jakościowo propozycje Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Raport stwierdza, że obecny stan rozwoju stacjonarnej infrastruktury szerokopasmowej w Polsce jest relatywnie niski w porównaniu z większością pozostałych krajów Unii Europejskiej, chociaż wartość rynku wyniosła 4,57 mld złotych i wzrosła o 3,7 proc. w porównaniu z 2012 rokiem.

Według danych za 2013...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament