Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sędzia nie ucieknie na L-4 przed dyscyplinarką

03 października 2014 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Trwające latami postępowania dyscyplinarne wobec sędziów nie służą wizerunkowi wymiaru sprawiedliwości – uznali senatorowie i chcą to zmienić.

agata Łukaszewicz

O ponad 100 proc. wzrosła ostatnio liczba skarg na sędziów kierowanych do Krajowej Rady Sądownictwa. Rośnie też liczba dyscyplinarek. Dwa lata temu do Rady wpłynęły sprawy 101 sędziów, w 2013 r. już 140.

– Wielu sędziów, którzy popełnili błąd lub przestępstwo, „ucieka" w długą chorobę i udaje się im uniknąć kary. To nic innego niż gra na przedawnienie – twierdzi Marek Kosiński ze Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Wymiar Sprawiedliwości.

To ma się zmienić. Sprawy mają trwać krócej, a błędy nie przedawniać się tak szybko jak dziś.  Każde zwolnienie lekarskie podczas postępowania dyscyplinarnego będzie przerywało bieg przedawnienia – mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament