Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bank i energia z komórki

03 października 2014 | Ciekawa ekonomia
Telekomunikacja i telewizja przenikają się od dawna. Bankowość i energia to nowe biznesy telekomów.
źródło: Rzeczpospolita
Telekomunikacja i telewizja przenikają się od dawna. Bankowość i energia to nowe biznesy telekomów.

Po Plusie i T-Mobile także Orange Polska przedstawił ofertę bankowości mobilnej. Rośnie też grono operatorów sprzedających energię elektryczną.

Urszula Zielińska

W czwartek ruszył zapowiedziany pół roku temu projekt bankowości mobilnej Orange Finanse, który dla telekomu przygotował mBank.

Tym samym trzeci telekom w kraju – po Plusie (z Invest Bankiem) i T-Mobile Polska (z Alior Bankiem) – zdecydował się na ścisłą współpracę z bankiem. Zarówno Orange, jak i mBank liczą, że na tym zyskają.

Niezmierzony ocean

– Poruszamy się po oceanie, którego nikt jeszcze nie przebył. Jednak w naszej ocenie w trzy lata, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozyskamy 1 mln nowych klientów – mówił Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Kierowana przez niego spółka zainwestowała w projekt 15 mln zł. Orange jest odpowiedzialny za marketing projektu; z formalnego punktu widzenia działa jako agent banku i czerpać będzie przychody z prowizji od każdego zdobytego klienta. Według Stypułkowskiego, jeśli klienci zdobyci przez Orange będą generować przychody podobne jak dzisiejszy klient mBanku, to za trzy lata dodatkowe przychody instytucji mogą wynosić kilkaset milionów złotych.

Bruno Duthoit, prezes Orange Polska, podkreślał, że bankowy projekt to dziecko jego poprzednika Macieja Wituckiego. Deklarował, że wprowadzając usługi bankowe pod marką Orange, telekom chce odpowiedzieć na wszelakie potrzeby swoich klientów. Prezes Orange nie zdradził, jakie dokładnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament