Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopuszczalna amortyzacja całej wartości auta

03 października 2014 | Dobra Firma | Mateusz Maj

Interpretacja. Prywatny użytek firmowego samochodu nie oznacza, że przedsiębiorca musi rezygnować z zaliczania do kosztów podatkowych części jego wartości.

Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji z 20 sierpnia 2014 r. uznał, że podatniczka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całą kwotę odpisów amortyzacyjnych od samochodu osobowego, którego będzie używać nie tylko w firmie, ale też prywatnie (nr interpretacji: ITPB1/415-574/14/WM). Pytająca sama twierdziła, że nie będzie jej przysługiwać takie prawo, ale izba skorygowała jej zdanie, zajmując korzystniejsze stanowisko.

Z wnioskiem o wydanie interpretacji zwróciła się podatniczka prowadząca firmę na podstawie wpisu do CEIDG, ewidencjonująca transakcje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Jest też podatnikiem VAT i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9957

Wydanie: 9957

Spis treści
Zamów abonament