Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wystarczy obietnica korzyści majątkowej

18 marca 2015 | Dobra Firma | Arkadiusz Jaraszek
Przyjmujący korzyść majątkową nie musi brać jej dla siebie
źródło: 123RF
Przyjmujący korzyść majątkową nie musi brać jej dla siebie

Wszelkie zachowania o charakterze korupcyjnym związane z prowadzonym biznesem stanowią przestępstwo. Grozi za nie od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Biznesmeni i przedstawiciele firm, którzy w nieetyczny sposób chcieliby rozwijać swoje przedsiębiorstwa i osiągać lepsze wyniki ekonomiczne, powinni pamiętać, że może ich to słono kosztować.

Zgodnie z art. 296a § 1 kodeksu karnego zabronione jest żądanie lub przyjmowanie korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie obowiązku, które może wyrządzić firmie szkodę majątkową albo stanowi czyn nieuczciwej konkurencji lub niedopuszczalną czynność preferencyjną na rzecz nabywcy lub odbiorcy towaru, usługi lub świadczenia.

Sankcje karne za zachowania o charakterze korupcyjnym mogą dotknąć przede wszystkim osób pełniących funkcje kierownicze w jednostkach organizacyjnych wykonujących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament