Konieczny przełom technologiczny
Małe i średnie firmy muszą pokusić się o innowacje z własnej inicjatywy, a nie tylko wtedy, gdy wymusza to rynek.
Artur osiecki
O tym, jak nowe technologie zmieniają produkty, modele biznesowe i sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, dyskutowali uczestnicy debaty, która odbyła się w Poznaniu w ramach cyklu „Rewolucje MŚP" organizowanego przez „Rzeczpospolitą". Jak wskazał prof. Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej, rewolucji technologicznej nie da się zatrzymać. – Nowe technologie przynoszą zagrożenia, ale głównie wiele dobrego. Jeśli technologia dostarcza nam użytecznych rozwiązań, to będziemy jej używać – tłumaczył.
W Polsce, aby doszło do rewolucji technologicznej, potrzeba ścisłej współpracy nauki i biznesu, a ta jest niełatwa. – Zbyt często obarcza się sektor nauki winą za niską innowacyjność gospodarki, zapominając, że to zawsze z badań będą wynikały pomysły, które znajdą przełożenie w praktyce – mówił prof. Jacek Guliński, dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Jak komercjalizować?
– Biznes kieruje się kryteriami ekonomicznymi i czasem. Jednak nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta