Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiosenne łowy na praktyki i na staże

18 marca 2015 | Kariera i biznes
Choć możliwości przybywa, to oferta dobrych programów jest niewielka
źródło: Rzeczpospolita
Choć możliwości przybywa, to oferta dobrych programów jest niewielka
źródło: Rzeczpospolita

Już od początku marca pracodawcy ruszyli 
z rekrutacją stażystów i praktykantów, którzy w tym roku powinni mieć rekordowy wybór ofert.

Anita Błaszczak

Pierwsze billboardy promujące wiosenne kampanie rekrutacyjne firm pojawiły się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Ich wysyp, jak również rosnąca liczba targów pracy (w marcu w głównych ośrodkach akademickich, w tym Warszawie, praktycznie codziennie odbywa się jakaś impreza) dowodzą, że w tym roku rywalizacja o kandydatów na staże i praktyki będzie jeszcze bardziej widoczna niż w 2014 r.

– W ciągu ostatnich lat wzrosło znaczenie bankowego programu płatnych staży i praktyk – podkreśla Lidia Sosnowska z Centrum Prasowego PKO Banku Polskiego, który w tym roku zorganizuje 500 płatnych praktyk w całej Polsce dla studentów (od I roku) i absolwentów oraz 100 płatnych staży.

To właśnie w marcu są organizowane duże, ogólnopolskie imprezy, jak niedawne Targi Pracy Transportu i Logistyki czy III edycja Absolvent Talent Days, które wystartowały 10 bm. Tej wiosny odbędą się już w pięciu miastach Polski, z kulminacyjną dwudniową imprezą w Warszawie (18–19 bm.). –W całej wiosennej edycji weźmie udział 180 firm i każda z nich pojawi się z ofertą kierowaną do młodych osób – podkreśla Ewelina Sadowska ze spółki Absolvent.pl, organizatora targów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament