Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Formalności się komplikują przez roszady w zarządzie

18 marca 2015 | Ekspert księgowego | Dominik Biel

Zmiany w składzie organu kierującego jednostką w czasie prac nad sprawozdaniem finansowym powodują wątpliwości co do tego, kto powinien je podpisać.

- W spółce z o.o. funkcjonuje trzyosobowy zarząd (prezes, wiceprezes oraz członek zarządu). Po dniu bilansowym nastąpiły zmiany w składzie zarządu. Wiceprezes i członek zarządu ustąpili z zajmowanych stanowisk. 6 marca 2015 r. uchwałą zgromadzenia wspólników powołano nowego wiceprezesa, a 10 marca 2015 r. nowego członka zarządu. 12 marca 2015 r. dokonano wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego o powołaniu nowego wiceprezesa. Do momentu sporządzenia sprawozdania finansowego nie zdążymy zrobić wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym o powołaniu nowego członka zarządu. Prawo do reprezentacji spółki ma prezes zarządu samodzielnie lub dwóch członków zarządu łącznie. Kto w takiej sytuacji powinien się podpisać pod sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z działalności jednostki za 2014 r.? – pyta czytelnik.

Jak wynika z art. 52 ust. 2 ustawy o rachunkowości, sprawozdanie finansowe podpisuje osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych, oraz kierownik jednostki, a jeżeli jednostką kieruje organ wieloosobowy, to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament