Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak ubiegać się o refundację wydatków poniesionych na rozwój produktów

18 marca 2015 | Dobra Firma | Michał Kołutniak

DOTACJE | Mikro- i mali przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot części kosztów poniesionych na badania, które doprowadzą do opracowania nowego wyrobu, projektu wzorniczego lub nowej technologii. Maksymalna wartość dofinansowania sięga 50 tys. zł.

Ruszyła kolejna edycja wsparcia w ramach tzw. dużego bonu. Jest to program prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i skierowany wyłącznie do mikro- i małych firm mających siedzibę w Polsce. Dodatkowo muszą to być przedsiębiorstwa produkcyjne. Dla takich firm, ze względu na ich wielkość, prowadzenie badań i prac rozwojowych przy wykorzystaniu własnego zaplecza i kadry może być nieopłacalne. Przede wszystkim wiązałoby się ze znacznymi kosztami na etapie uruchamiania działu badań. Jednocześnie także one muszą rozwijać swoje produkty, wprowadzać nowe technologie, bo tylko w ten sposób utrzymają się na rynku w dłuższym okresie, zachowując konkurencyjność. Dlatego szansą dla nich jest współpraca z niezależnymi jednostkami badawczymi oraz naukowymi i zlecanie im opracowywania nowych wyrobów lub doskonalenia tych znajdujących się w ofercie firmy.

Program na zachętę

I właśnie po to, aby ułatwić taką współpracę, a w niektórych przypadkach w ogóle zachęcić do jej podjęcia, przygotowany został program „Wsparcie w ramach dużego bonu". Przedsiębiorcy, którzy do niego przystąpią i zostaną zakwalifikowani, będą mogli oczekiwać refundacji 80 proc. wydatków poniesionych na zakup usługi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament