Jak ubiegać się o refundację wydatków poniesionych na rozwój produktów
DOTACJE | Mikro- i mali przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot części kosztów poniesionych na badania, które doprowadzą do opracowania nowego wyrobu, projektu wzorniczego lub nowej technologii. Maksymalna wartość dofinansowania sięga 50 tys. zł.
Ruszyła kolejna edycja wsparcia w ramach tzw. dużego bonu. Jest to program prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i skierowany wyłącznie do mikro- i małych firm mających siedzibę w Polsce. Dodatkowo muszą to być przedsiębiorstwa produkcyjne. Dla takich firm, ze względu na ich wielkość, prowadzenie badań i prac rozwojowych przy wykorzystaniu własnego zaplecza i kadry może być nieopłacalne. Przede wszystkim wiązałoby się ze znacznymi kosztami na etapie uruchamiania działu badań. Jednocześnie także one muszą rozwijać swoje produkty, wprowadzać nowe technologie, bo tylko w ten sposób utrzymają się na rynku w dłuższym okresie, zachowując konkurencyjność. Dlatego szansą dla nich jest współpraca z niezależnymi jednostkami badawczymi oraz naukowymi i zlecanie im opracowywania nowych wyrobów lub doskonalenia tych znajdujących się w ofercie firmy.
Program na zachętę
I właśnie po to, aby ułatwić taką współpracę, a w niektórych przypadkach w ogóle zachęcić do jej podjęcia, przygotowany został program „Wsparcie w ramach dużego bonu". Przedsiębiorcy, którzy do niego przystąpią i zostaną zakwalifikowani, będą mogli oczekiwać refundacji 80 proc. wydatków poniesionych na zakup usługi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta