Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ogórek blisko Korwina i Jarubasa

18 marca 2015 | Rzecz o polityce | Bartosz Marczuk
Bartosz Marczuk
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa
Bartosz Marczuk

Kampania wyborcza. Odmienne poglądy polityczne, podobne postulaty gospodarcze

Zaskakująca jest analiza postulatów społeczno-gospodarczych tych kandydatów na prezydenta, którzy dysponują zapleczem w postaci partii politycznych, ale mają niewielkie szanse na wejście do drugiej tury wyborów. Chodzi o kandydatów SLD Magdalenę Ogórek, PSL – Adama Jarubasa, i partii KORWiN – Janusza Korwin-Mikkego. Wzięliśmy pod lupę ich propozycje (w poprzednich dwóch tygodniach pisaliśmy o programach Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego) i okazało się, że mimo ogromnych różnic, które powinny wynikać z ich przynależności politycznej, nie są one wcale tak od siebie odległe.

Najbardziej pozytywnie zaskakują deklaracje Magdaleny Ogórek. Najmniej wiemy o propozycjach Adama Jarubasa. Jak się dowiadujemy, dopiero 18 kwietnia zaprezentuje je na konwencji programowej, pracuje nad nimi minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

SLD młodych i przedsiębiorczych

Program Magdaleny Ogórek opiera się na trzech filarach – młodych, uwolnieniu przedsiębiorczości i naprawie obowiązującego prawa. Kandydatka SLD, choć wywodzi się z lewicowej partii i podlewa swoje deklaracje programowe sosem „nierówności społecznych", mówi raczej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament