Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez bramek dopiero za trzy i pół roku

18 marca 2015 | Ekonomia
System viaToll od uruchomienia zebrał z opłat ponad 4,1 miliarda złotych
źródło: Rzeczpospolita
System viaToll od uruchomienia zebrał z opłat ponad 4,1 miliarda złotych
źródło: Rzeczpospolita

W te wakacje znowu będą korki na autostradach. Ministerstwo Infrastruktury odwleka wprowadzenie elektronicznego poboru opłat na koniec 2018 roku.

Adam woźniak

Jak podała we wtorek minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak, elektroniczny system poboru opłat dla aut osobowych zostanie wprowadzony dopiero pod koniec 2018 r. To oznacza, że w te wakacje samochody znowu staną w korkach przed punktami poboru opłat. Zwłaszcza że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) nie przewiduje już otwierania bramek, jak miało to miejsce podczas ubiegłorocznych wakacyjnych szczytów.

Resort chce przygotować system, który będzie interoperacyjny: ma dawać możliwość pobierania opłat od różnego typu pojazdów w przyszłości, powinien być otwarty dla odcinków koncesyjnych, ma także umożliwiać przejechanie z jednym urządzeniem rejestrującym z jednego końca Europy na drugi, czyli będzie współdziałał z podobnymi systemami za granicą. – Nie ma sensu robić prowizorki, która działałaby tylko do 2018 roku. To...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10093

Wydanie: 10093

Spis treści
Zamów abonament