Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telemedycyna nie podlega zwolnieniu z VAT

20 kwietnia 2015 | Podatki | Katarzyna 
Mitelsztedt
-Hakenberg
Katarzyna 
Mitelsztedt
-Hakenberg
źródło: materiały prasowe
Katarzyna 
Mitelsztedt
-Hakenberg

Usługi w zakresie e-rehabilitacji, e-szkoły rodzenia, e-pielęgniarki, e-położnej, e-lekarza, e-psychologa, e-logopedy, e-psychiatry nie korzystają ze zwolnienia z VAT.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 31 grudnia 2014 r. (IBPP3/443-1156/14/AŚ).

Wnioskodawca jest podmiotem leczniczym wpisanym do rejestru podmiotów leczniczych. Zamierza rozpocząć odpłatne świadczenie usług telemedycyny w zakresie: e-rehabilitacji, e-szkoły rodzenia, e-pielęgniarki, e-położnej, e-lekarza, e-psychologa, e-logopedy i e-psychiatry. Usługi te będą świadczone za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji na odległość, w formie wideokonferencji z wyłączeniem osobistego kontaktu z pacjentem. Wnioskodawca wskazał, że pacjent będzie zawierał umowę poprzez skorzystanie z oferowanej usługi i uiszczenie opłaty zgodniej z cennikiem i regulaminem.

We wniosku o wydanie interpretacji wnioskodawca zadał pytanie, czy odpłatne świadczenie usług telemedycyny w zakresie e-rehabilitacji, e-szkoły rodzenia, e-pielęgniarki, e-położnej, e-lekarza, e-psychologa, e-logopedy i e-psychiatry przez podmiot leczniczy w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10120

Wydanie: 10120

Spis treści

Pierwsza strona

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament