Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sześć kopalń zarabia na węglu

20 kwietnia 2015 | Ekonomia | Barbara Oksińska
źródło: Rzeczpospolita

surowce | Tylko co piąta polska kopalnia węgla kamiennego jest rentowna – wynika z szacunków „Rzeczpospolitej”. Ich zyski są często przejadane przez słabsze zakłady.

Niskie ceny węgla i wysokie koszty wydobycia pogrążają polskie kopalnie. Z naszych szacunków wynika, że tylko sześć z 30 zakładów zarabia obecnie na sprzedaży węgla.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się też, że spośród 14 kopalń działających w największej spółce z branży, Kompanii Węglowej, rentowna jest tylko jedna – Marcel.

Sekrety najlepszych

Znacznie lepszy bilans ma inna państwowa spółka – Katowicki Holding Węglowy zarządzający czterema kopalniami. W I kwartale rentowność na sprzedaży węgla wykazały Mysłowice-Wesoła oraz Wieczorek.

Spółka konsekwentnie realizuje nowy program naprawczy. Jego głównym elementem jest przekazanie do likwidacji ruchu Boże...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10120

Wydanie: 10120

Spis treści

Pierwsza strona

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament