Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestorzy zagraniczni namieszali na giełdzie

20 kwietnia 2015 | Ekonomia
Hossa w Warszawie w tym roku dopiero się rozkręca
źródło: Rzeczpospolita
Hossa w Warszawie w tym roku dopiero się rozkręca

Finanse | Ubiegły tydzień dostarczył graczom na GPW nie lada emocji. I choć sygnał do hossy, który przyszedł spoza Polski, można uznać za falstart, nie należy przekreślać szans na zyski z akcji.

Jan Morbiato

Miniony tydzień dla warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych miał szansę okazać się przełomowy. Indeks szerokiego rynku WIG pokonał ubiegłoroczne maksimum, osiągając najwyższy poziom od 2007 r. W środę i czwartek koncertowy popis dał również WIG20, wskaźnik grupujący największe spółki notowane w Warszawie, pokonując psychologiczną barierę 2,5 tys. pkt.

Na łasce rekinów finansiery

Ostatecznie podczas piątkowej sesji oba indeksy znów cofnęły się pod naporem inwestorów sprzedających akcje i realizujących zyski. Tym samym wróciły do poziomów ze środy.

Analitycy nie mają wątpliwości, że za tym giełdowym falstartem – wywołaniem zwyżek, a potem realizacją zysków i przekreśleniem, przynajmniej na razie, szans indeksów na trwałe wybicie ponad dotychczasowe poziomy oporu – stoją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10120

Wydanie: 10120

Spis treści

Pierwsza strona

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament