Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Debiut na GPW nakręca plany Wirtualnej Polski

20 kwietnia 2015 | Ekonomia
Jacek  Świderski, prezes i współwłaściciel Wirtualna Polska Holding
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Jacek Świderski, prezes i współwłaściciel Wirtualna Polska Holding
źródło: Rzeczpospolita

Rynek kapitałowy | Za pieniądze od inwestorów Wirtualna Polska chce powalczyć z portalami należącymi do zagranicznych gigantów. Spółka interesowała się również własną telewizją ogólnopolską.

Magdalena Lemańska

Na rynku czołowych portali największą konkurencją dla Wirtualna Polska Holding (WPH) jest Grupa Onet niemiecko-szwajcarskiego giganta Ringier Axel Springer.

– Giełda da Wirtualnej Polsce nieograniczony dostęp do kapitału, jeśli tylko zarządowi za każdym razem uda się przekonać akcjonariuszy do konkretnego zakupu. Dlatego tam się wybieramy – mówi „Rz" Jacek Świderski, prezes i współwłaściciel WPH. – Rynek kapitałowy pozwoli nam równoważyć przewagę finansową zagranicznych koncernów, bo te są właścicielami naszych głównych konkurentów.

Grupa Wp.pl i Grupa Onet.pl od miesięcy walczą o palmę pierwszeństwa w internecie, ostatnio z przewagą tej pierwszej (w styczniu witryny Grupy WP odwiedzało według badania Megapanel 15,9 mln internautów, a Grupy Onet niecałe 15,8 mln). I to m.in. chęć pozostania jednym z głównych graczy popchnęła WPH na giełdę. Pozyskany ponad rok temu przez obecny zarząd i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10120

Wydanie: 10120

Spis treści

Pierwsza strona

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament