Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak pozyskać środki na szkolenia z obsługi komputera

20 października 2015 | Administracja | Katarzyna Dziuba-Kubicka
Wydatki kwalifikowane
źródło: Rzeczpospolita
Wydatki kwalifikowane
Katarzyna Dziuba-Kubicka
źródło: Rzeczpospolita
Katarzyna Dziuba-Kubicka

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń z obsługi komputera dla mieszkańców gmin i miast. Beneficjentem tej pomocy będą gminy i organizacje pozarządowe.

Od 2 listopada br. do 2 lutego 2016 r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie z działania 3.1„Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" (PO PC 2014-2020). Po serii konkursów na nowe e-usługi teraz przyszedł czas na naukę, jak z nich korzystać.

Celem projektów w tym działaniu jest nabycie i rozwój umiejętności cyfrowych przez osoby dorosłe. Kursy i szkolenia adresowane są do osób fizycznych, które chcą nauczyć się obsługi komputera, internetu lub korzystać z e-usług, zwłaszcza osób starszych i niepełnosprawnych. Szkolenia mogą być prowadzone zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i musi być realizowany na obszarze co najmniej dwóch województw. Nabór organizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC).

Dla kogo i jakie środki

Zgodnie z regulaminem konkursu wnioskodawcą może być organizacja pozarządowa w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, czyli np. fundacje i stowarzyszenia, które nie działają dla zysku. Podmioty te mogą realizować projekt w porozumieniu z:

– jednostką samorządu terytorialnego (JST) na poziomie gminy, która będzie upoważniona do ponoszenia wydatków, na podstawie porozumienia z organizacją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament