Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliardy w ropę i z ropy

20 października 2015 | Życie Pomorza
Grupa Lotos ma bardzo ambitne plany inwestycyjne
źródło: materiały prasowe
Grupa Lotos ma bardzo ambitne plany inwestycyjne

Budowa nowej instalacji lądowej, wydobycie ropy z nowego złoża, a wkrótce przebudowa platformy wiertniczej i uruchomienie wydobycia gazu. Gdański Lotos mocno inwestuje. Wartość tylko wymienionych projektów sięga 6 mld złotych.

– Dla mnie to wielka duma i radość – mówi Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu, o rozpoczęciu budowy nowej instalacji. – Nie mam wątpliwości, że dzisiejszy projekt będzie dopięciem tego, o czym marzy każdy technolog, każdy biznesmen, by tak skompletować swój organizm biznesowy, by przetwarzał wszystko w jak najbardziej efektywny sposób.

Projektem, który wzbudził entuzjazm prezesa, jest EFRA, czyli budowa instalacji do zagospodarowania ciężkich pozostałości po przerobie ropy. Dzisiaj rafineria produkuje z nich asfalt i ciężki olej opałowy. Dzięki nowej instalacji – zamiast tego – będzie wytwarzać z każdej tony pozostałości około 700 kg paliwa do samochodów i 300 kg koksu. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament