Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telemedycyna przyjazna seniorom

20 października 2015 | Konferencje i Kongresy

Podstawowym celem telemedycyny jest osiągnięcie równowagi pomiędzy największą wartością, jaką jest dla nas zdrowie, a optymalizacją kosztów związanych z opieką najwyższej jakości.

Telemedycyna nie jest rozwiązaniem nowym. W krajach rozwiniętych jest od wielu lat uznaną i refundowaną metodą wspierania diagnostyki i leczenia, a dziś jest postrzegana jako jeden z filarów systemu ochrony zdrowia. Idealnym przykładem dla poparcia tej tezy jest USA – pionier w wykorzystaniu rozwiązań telemedycznych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez American Hospital Association w 2013 r., 52 proc. szpitali w USA wykorzystywało rozwiązania telemedyczne, a dalsze 10 proc. rozpoczynało proces implementacji tych rozwiązań. Znaczenie telemedycyny potwierdzają również badania przeprowadzone przez firmę Foley & Lardner w 2014 r. wśród menedżerów w amerykańskim sektorze ochrony zdrowia. Aż dziewięciu na dziesięciu ankietowanych wskazało, że w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament