Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchodźcy uciekają przed podziałem

20 października 2015 | Świat | Anna Słojewska

Bardzo słabo przebiega wysyłanie uchodźców z Włoch i Grecji do innych krajów unijnych.

Po wielkiej kłótni i wzajemnych oskarżeniach o brak solidarności UE zgodziła się rozdzielić między 28 państw członkowskich 160 tysięcy uchodźców przebywających w krajach granicznych, czyli we Włoszech i w Grecji.

Pierwsze tygodnie pokazują jednak, że system relokalizacji działa bardzo słabo, bo Grecja i Włochy nie są do tego gotowe. Znacznie łatwiej wywieźć imigrantów pociągami pod granicę, kupić im bilet w jedną stronę i pozwolić, żeby ruszyli dalej na europejski szlak, którego ostatecznym celem są z reguły Niemcy. O wiele trudniej w sposób systemowy ich zarejestrować, sprawdzić i zorganizować rozdział do różnych krajów.

Na razie wiadomo o 19 Erytrejczykach wysłanych z Włoch do Szwecji (pozostałych 21 wybranych w ostatniej chwili zbiegło) i 30 Syryjczykach z Grecji, którzy odmówili wyjazdu do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament