W Krakowie o trzeciej rewolucji
Lokalne społeczności mogą skorzystać na dostępie do internetu szerokopasmowego choćby w dwóch dziedzinach: edukacji i służbie zdrowia.
Janusz Schwertner
– Internet szerokopasmowy stał się najważniejszym czynnikiem wzrostu PKB. W tej chwili napędza gospodarki poszczególnych państw w stopniu dwukrotnie wyższym niż telefonia komórkowa. Obniża koszty, poprawia logistykę i pozwala na skuteczniejsze wykorzystanie zasobów ludzkich. Mamy do czynienia z trzecią rewolucją przemysłową – mówił w trakcie debaty „Rzeczpospolitej" Piotr Majchrzak, prezes spółki Hyperion.
Na pytanie: „Jaki wpływ na rozwój lokalnej przedsiębiorczości ma dostęp do szerokopasmowego internetu?", odpowiadali także Piotr Szymański z Departamentu Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Andrzej Albera, prezes IT.expert, Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, oraz Włodzimierz Gąsior, prezes NET-BIS.
Plan dla Małopolski
Piotr Majchrzak zaprezentował w trakcie konferencji założenia projektu Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, która ma znacząco podnieść jakość i dostępność internetu w całym województwie małopolskim.
Jak mówił, inwestycja zakłada budowę ponad 1200 kilometrów sieci własnej oraz ponad 3100 kilometrów sieci z relacjami dzierżawionymi. Ponadto zostaną udostępnione łącza 1 i 10 Gbps w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta