Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TTIP nie rozpala Polaków

20 października 2015 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Brakuje nam społeczeństwa obywatelskiego – w ten sposób eksperci tłumaczą nasz brak zainteresowania dokumentem, który budzi protesty w Europie.

Nawet 250 tys. osób demonstrowało w ubiegłą sobotę w Berlinie przeciw Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). To największa demonstracja w Niemczech od lat. Tymczasem w Polsce TTIP nie budzi zainteresowania polityków i opinii publicznej. – Z niewiadomych przyczyn uznaliśmy, że polityka zagraniczna nie podlega normalnej debacie – krytykuje politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.

Czym jest TTIP? To porozumienie handlowe negocjowane od 2013 roku między rządem USA a Komisją Europejską. Kolejna runda negocjacji ruszyła w poniedziałek w Miami na Florydzie. Głównym celem jest zniesienie barier celnych i utworzenie strefy wolnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament