Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa baza kierowców może ruszyć z poślizgiem

20 października 2015 | Prawo | Agata Łukaszewicz

W nowym roku przedsiębiorca przewoźnik może mieć problem ze sprawdzeniem uprawnień kierowcy czy odebraniem dowodu rejestracyjnego.

Od 4 stycznia 2016 r. ma ruszyć nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), zastępując dotychczasowy. Dzięki połączeniu kilku systemów życie kierowców, kandydatów na nich czy prowadzących firmę ma być łatwiejsze. Wszystko wskazuje, że tak nie będzie, bo nowy system nie jest jeszcze nawet testowany. Jego wdrożenie bardzo się opóźnia.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uspokaja: działamy zgodnie z planem.

W samorządach jednak brakuje optymizmu. Twierdzą, że po 4 stycznia niewiele da się załatwić w wydziałach komunikacji. Nie zapiszemy się na kurs na prawo jazdy, nie odbierzemy prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego. Trudno będzie pilnować też okresu próbnego młodych kierowców czy wykroczeń i mandatów pojawiających...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament