Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W obronie dziennikarskiej rzetelności

20 października 2015 | Życie Pomorza
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Nie tylko mediów
źródło: materiały prasowe
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie tylko mediów

Rzetelność, warsztat, etyka – to słowa klucze, na które często wskazywali prelegenci konferencji „Media-Biznes -Kultura. Pomorze 2015". Ich zdaniem odróżniają tradycyjne dziennikarstwo od mediów elektronicznych, szczególnie społecznościowych.

– Mamy wzrost popularności mediów elektronicznych, ale mam wrażenie, że news dobrze dziennikarsko obrobiony wciąż się broni – mówi „Rz" Maciej Grabski, założyciel Wirtualnej Polski, a dzisiaj inwestor w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. – Pokazują to światowe redakcje, jak  „Wall Street Journal" czy „Financial Times". Prawdziwe dziennikarstwo – nie ujmując social mediom – te prawdziwe redakcje, prawdziwe tematy obrobione przez specjalistów mają się dobrze. Na szczęście w Polsce przetrwały media tradycyjne, bo niezwykle ważne jest to, by istnieli specjaliści, by wiedzieli, co to jest warsztat, etyka, oddzielenie własnego komentarza od informacji. Marzyłoby mi się, by te media były bogate, bo wtedy jest więcej dziennikarzy i mają więcej czasu na wykonanie pracy.

Założyciel Wirtualnej Polski przyznaje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament