Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy istnieje złota recepta na opiekę nad seniorami?

20 października 2015 | Konferencje i Kongresy
Agata Miśkowiec  jest ekspertem w firmie PCG Polska, która oferuje usługi doradcze oraz rozwiązania technologiczne podmiotom z sektora opieki.
źródło: materiały prasowe
Agata Miśkowiec jest ekspertem w firmie PCG Polska, która oferuje usługi doradcze oraz rozwiązania technologiczne podmiotom z sektora opieki.

Starzenie się polskiego społeczeństwa w perspektywie najbliższych paru lat całkowicie zmieni oblicze branży usług opiekuńczych.

Agata Miśkowiec

Należy spodziewać się znacznego poszerzenia wachlarza opcji dostępnych dla seniora, w tym rozwoju różnych form opieki domowej, teleopieki czy mieszkań wspomaganych z zapleczem usług opiekuńczych.

Czy zmiany te oznaczają wyparcie z rynku tradycyjnych placówek opieki długoterminowej? Wręcz przeciwnie. Tu także mamy zaległości do odrobienia. Polska ma wśród członków OECD najniższą liczbę łóżek w opiece stacjonarnej, zarówno w stosunku do ogółu populacji, jak i (co szczególnie niepokojące) liczby seniorów. 18 łóżek przypadających na 1000 mieszkańców powyżej 65. roku życia plasuje nas daleko w tyle za średnią dla krajów OECD (47 łóżek), nie mówiąc o liderze zestawienia – Szwecji (70 łóżek).

W świetle lawinowego wzrostu popytu rynek opieki długoterminowej wydaje się niezwykle atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Jednak nie jest to łatwy rynek. Wyniki kontroli dotyczącej funkcjonowania zakładów opiekuńczo-leczniczych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament