Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaż towarów do Niemiec ze stawką zero proc.

21 stycznia 2016 | Dobra Firma | Tomasz Krywan
Kiedy WDT ze stawką zero proc.
źródło: Rzeczpospolita
Kiedy WDT ze stawką zero proc.
Które dokumenty mogą potwierdzać wewnątrzwspólnotową dostawę
źródło: Rzeczpospolita
Które dokumenty mogą potwierdzać wewnątrzwspólnotową dostawę

Zamówienie, wydruk z systemu Poczty Polskiej potwierdzający otrzymanie przesyłki przez nabywcę oraz dowód zapłaty wystarczą, aby w przypadku danej dostawy sprzedawca skorzystał z preferencji.

Jestem zarejestrowany jako podatnik unijny. Jakie dokumenty należy posiadać, aby do dostawy towarów wysyłanych do Niemiec Pocztą Polską móc zastosować stawkę zero proc.? Czy wystarczy wydrukować potwierdzenie z systemu VIES, że nabywca jest podatnikiem unijnym, oraz potwierdzenie z systemu Poczty Polskiej, że adresat w Niemczech odebrał przesyłkę? Będę również posiadał zamówienie nabywcy oraz dowód otrzymania zapłaty na mój rachunek bankowy – pyta czytelnik.

Jak wynika z treści pytania, zamierza pan zrealizować wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, tj. dokonywany w wykonaniu dostawy wywóz towarów z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju (zob. art. 13 ust. 1 ustawy o VAT).

Wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów podlegają co do zasady opodatkowaniu według stawki zero proc. (zob. art. 41 ust. 3 ustawy o VAT). Stawka ta ma jednak zastosowanie, jeżeli łącznie spełnione są trzy warunki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament